Хто ми

Хто ми

Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) – це аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, підтримку громадських платформ і рухів, а також побудову правової держави в Україні.

Місія ЦЕДЕМ – сприяння розвитку суспільства активних та відповідальних громадян через:

  • підтримку громадських ініціатив;
  • незаангажовану правову експертизу;
  • розробку та імплементацію якісного законодавства;
  • освіту;
  • захист свободи слова;
  • досягнення підзвітності влади;
  • утвердження верховенства права.


Цінності ЦЕДЕМ – проактивність, відповідальність, результативність та незаангажованість. 

Трансформацію Інституту Медіа Права в Центр демократії та верховенства права відображено в 2-хвилинному відео:

 

Що ми робимо

РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА

Ми активно розробляємо та адвокатуємо законопроекти, які сприяють позитивному розвитку медіа та суспільства в Україні в цілому. Також ми відстежуємо іншу законотворчу діяльність влади та протидіємо ухваленню законів, які обмежують свободу слова та порушують права людини.

Детальніше про наші досягнення у галузі законотворчості дивіться тут.

 

ВІДКРИТІСТЬ ВЛАДИ

Центр демократії та верховенства права бореться за відкритість, підзвітність та прозорість органів державної влади перед громадянами – через доступ до інформації, через відкриття засідань Верховної Ради для звичайних громадян, сприяння підзвітності та відкритості роботи інших органів влади.

Детальніше про це дивіться у розділі «Досягнення».

 

ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ

Центр демократії та верховенства права є співініціатором створення громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», у якій координує групу реформи медіа. 

Також ми підтримуємо та беремо участь в інших громадських ініціативах, що здійснюють позитивний вплив на розвиток суспільства в Україні. Зокрема, Центр демократії та верховенства права  є учасником рухів «ЧЕСНО» та «Стоп цензурі».

Центр також координує створену ним Мережу захисників права на доступ до інформації.

Більше інформації дивіться у розділі «Громадські ініціативи».

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СУДОВОГО ЗАХИСТУ

Центр демократії та верховенства права забезпечує безоплатний судовий захист журналістам та громадським активістам в інформаційних питаннях, передовсім – у питаннях доступу до публічної інформації.

Юристи Центру демократії та верховенства права та Мережі захисників права на доступ до інформації, яку ми координуємо, можуть надати судовий захист з інформаційних питань в усіх регіонах України та в усіх інстанціях, а також за потреби забезпечити передання судової справи до Європейського суду з прав людини. Детальніше про те, як отримати судовий захист, читайте тут.

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Ми надаємо юридичну підтримку та консультації журналістським та громадським ініціативам. Зокрема, Центр є юридичним партнером програми журналістських розслідувань «Схеми» від «Радіо Свобода» та «Першого Національного телеканалу».

Також Центр демократії та верховенства права надає безкоштовні консультації усім охочим з питань, що стосуються інформаційного та медійного права. Ми завжди раді надати експертну допомогу і для цього підтримуємо гарячу лінію консультацій: +38 (044) 383 20 44 / +38 (094) 927 90 44 та hotline@medialaw.kiev.ua.

Більше про те, з яких питань можна отримати консультацію, читайте тут.

 

ОСВІТА ТА ПРАВОВА ЕКСПЕРТИЗА

Центр демократії та верховенства права проводить щорічну Міжнародну літню школу медіа права для юристів з України, Молдови, Грузії, Казахстану, Таджикистану, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Росії, Киргизстану, Польщі.

Окрім цього, ми проводимо дистанційні курси для журналістів та громадських активістів з медіа права, доступу до публічної інформації та роботи судової системи.

Участь в усіх освітніх програмах Центру є безкоштовною.

Центр демократії та верховенства права також регулярно готує та публікує аналітику з актуальних медійних та суспільно-політичних тем, а також збірки, посібники та інші видання, які можна переглянути та завантажити в електронному вигляді тут.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: